Авторизація за допомогоюGoogle
Показати ціни в:
Проведення етапів у місті Кропивницький стало справжнім випробуванням для Української Асоціації Дрон Рейсингу. Перша спроба проведення 3-го етапу UADR Challenge 2017 у липні на аеродромі КЛА НАУ в м. Мала Виска зазнала невдачі, адже шквальний вітер, який розбурхався, почав зносити елементи траси та намети, після чого продовжувати перегони вже не було можливим. Авіафестиваль, у рамках якого проводився етап, так само був закінчений раніше заявленого часу.
Кіровоградська Льотна Академія НАУ не полишала надії на проведення у себе чемпіонату з дрон рейсингу. У наслідок чого, Академія спільно з UADR зважилися на проведення 5-го фінального етапу UADR Challenge 2017, вже безпосередньо на території Льотної Академії в м. Кропивницький.
Але змагання знову опинилося під загрозою зриву через несприятливі прогнози погоди. На Україну насувався сильний шторм, у центральних та західних областях саме на дні проведення етапу 7-8 жовтня було оголошено штормове попередження. Посилення вітру могло сягати 25-30 метрів на секунду.
Попри невтішні прогнози, багато пілотів все одно погодилися їхати на етап. Як підсумок, у фінальних перегонах сезону взяло участь 34 пілоти. Важливо відзначити, що за весь сезон на кожному Українському чемпіонаті брало участь щонайменше 30 пілотів, що є великим успіхом для українського дрон-рейсингу, який продовжує дедалі більше розвиватися і популяризуватися в нашій країні.
Відео з UADR Challenge 2017 Stage 5: Airport Riots від FlyMod Squad
FlyMod Squad приїхали до Кропивницького о 4 ранку, тож до 9.00 довелося відсиджуватися на Кропивницькому вокзалі, який справив не найкраще враження. Пізніше, прибувши вже на місце змагань у Льотну Академію, ми побачили масштабну підготовку до фестивалю "Світ Дронів".
Алея Авіаторів мала ошатний вигляд
Намети UADR уже чекали на пілотів
Хмари згущувалися над ефектною трасою, встановленою UADR. Траса розташовувалася на території музею під відкритим небом, який зібрав під своїм крилом велику кількість списаної авіаційної техніки. Завдяки цьому факту, крім стандартних FPV воріт, лабіринтів і прапорів, в якості перешкод виступали справжні літаки і вертольоти. Шлях трасою пролягав під турбінами, крилами і над фюзеляжами трьох великих літаків: АН-12, ІЛ-76 і АН-24. Так само був задіяний вертоліт, під хвостовою балкою якого були встановлені невеликі ворота.
Головною домінантою траси став радянський важкий військово-транспортний літак Іл-76
На тлі прапорів FlyMod красувався рожевий Як-40 UR-DWC. Експлуатантом якого було Українське УЦА, Запорізький ВАТ. Зроблено в грудні 1975 року. Зареєстрований 22 грудня 1975 року, як СРСР-87987. У 1993 році переданий в а/к "Авіалінії України". У 2004 році переданий в а/к "Аеро-Чартер" (ACR). Зареєстрований, як UR-DWC. У 2011 році подаровано КЛА НАУ. У 2012 році встановлений у музеї КЛА НАУ, замість Як-40 UR-UAS.
Ще один вражаючий експонат музею КЛА НАУ - Ан-12 "09 червоний" (9901103). Експлуатантом були ВПС СРСР. Мав бортовий номер "09 червоний". Після списання переданий як навчальний посібник у Кіровоградське ВЛУГА (з 1993 року ДЛАУ). У травні 2011 року став експонатом музею КЛА НАУ. Музей відкривався до 65-річчя КЛА НАУ до 28 жовтня 2011 року.
Ну і останнім у ланцюжку перешкод виявився Ан-24 - турбогвинтовий пасажирський літак для ліній малої та середньої протяжності.
Трохи постапокаліптичних пейзажів
З упевненістю можна сказати, що траса 5-го етапу стала найшвидкіснішою і наймасштабнішою за весь сезон.
Брифінг і прохід трасою був цікавий не тільки інформацією про перебіг змагання, а й тим, що і у кожного була можливість зблизька роздивитися авіаційну техніку.
UADR спробували врахувати попередні помилки, особливо проблеми пов'язані з відеосигналом. Цього разу на граундстейшнах використовувалися тріпл патч антени від GEPRC, а перед етапом було оголошено про жорсткі технічні вимоги для пілотів. На змагання допускалися квадрокоптери з відео передавачем не більше 25мВт і тільки з конюшиновою антеною.
Крім квадрокоптерів глядачів міг здивувати гексакоптер, що вражає своїми розмірами, і швидкісна FPV машина.
У зв'язку з прогнозами і штормом, що насувається, організатори ухвалили рішення провести кваліфікацію і змагання за один день. Рішення вкрай амбітне і небезпечне. Спочатку передбачалося провести польоти хоча б до Топ 8, і решту перенести на наступний день. Але такі перестраховки виявилися марними. Етап пройшов зразково, без зайвих затримок, нервів і біганини. Часу вистачило на те, щоб кожен пілот здійснив по два кваліфікаційні польоти. Так само без поспіху пройшла і основна частина перегонів за звичною системою дабл елімінейшн.
Результати кваліфікації, двоє пілотів не змогли пройти в Топ-32.
Вітаємо з перемогою в UADR Challenge 2017 Stage 5: Airport Riots Віктора Дзензеля. Місця у фіналі розподілилися так:
Турнірна таблиця та розподіл очок
За підсумками п'яти пройдених етапів, команда QuadRAT взяла реванш і вибилася в лідери в командному заліку, а Микола Подаков (Air's Crew) став беззаперечним лідером UADR Challenge 2017.
Підсумкова таблиця сезону
Загалом івент пройшов у приємній дружній атмосфері. Дякуємо Українській Асоціації Дрон Рейсингу за чудово проведений сезон. З нетерпінням чекаємо наступного року і нових змагань.
Текст: Трегубов В'ячеслав
Фото: Трегубов В'ячеслав, Григорій Сорока
Монтаж відео: Денис Перевозчиков
Коментарі
Маленькая поправка. Тот здоровый коптер это соосный хексакоптер, то не трикоптер. Шесть же двигателей, не три.
Реєстрація