Кошик (063) 02 16 220
support@flymod.net
Підтримка у Telegram telegram bot


Відеоогляд на літаюче крило SonicModell AR 900мм.
Відеоогляд на літаюче крило SonicModell AR 900мм.
12 Окт 2019, 15:23

Представляємо вашій увазі огляд на літаюче FPV крило SonicModell AR V2, з розмахом крила 900мм.

Caddx Tarsier - перша FPV камера із записом відео 4K
Caddx Tarsier - перша FPV камера із записом відео 4K
13 Мар 2019, 14:39

Ходять чутки про те, що компанія Caddx розробляє нову спліт FPV-камеру під назвою Tarsier (довгоп'ят), яка стане першою FPV-камерою у світі, здатною знімати відео з роздільною здатністю 4K...

Чемпіонат F3U FPV Drone Racing Cup of Ukraine 2016 і Кубок Європи ERSA 2016 на о. Ібіца
Чемпіонат F3U FPV Drone Racing Cup of Ukraine 2016 і Кубок Європи ERSA 2016 на о. Ібіца
4 Дек 2018, 13:11

Складно уявити, що вже минуло майже 3 роки відтоді, як зародилося українське FPV ком'юніті, а дрон-рейсинг ступив від звичайних дворових польотів до серйозних чемпіонатів з великими спонсорами і серйозною увагою мас медіа...

FAQ з антенних конекторів і роз'ємів для початківців

7 Сен 2018, 13:33
FAQ з антенних конекторів і роз'ємів для початківців

FPV-хобі неможливо уявити без використання антен, що передають сигнал. Згодом з'явилося безліч різних видів приєднання антен до електронних компонентів. Розберемо типи конекторів і обговоримо, яка між ними різниця.

Конектори SMA - RP-SMA

Найпопулярніші конектори, що використовуються в багатьох видах моделебудування. Являють собою металевий роз'єм із внутрішнім або зовнішнім різьбленням. Надійне з'єднання гайкою унеможливлює випадкове від'єднання антени в польоті. Контактом є мідна жила в центрі конектора, може відрізнятися виконанням як штифт або отвір. Опір роз'єму 50Ω. Ширина конектора 8 мм. Роз'єми відрізняються типом різьбового з'єднання і типом з'єднання контактної жили.

Стандартний тип конектора SMA підрозділяється на два види - SMA Plug і SMA Jack.

Деякі виробники ідентифікують їх як SMA Male і SMA Female, за типом виконання контактної жили.

Однак роз'єми з маркуванням RP-SMA мають зворотний тип виконання контактної жили. RP означає reverse-polarity, тобто зворотна полярність, але це стосується лише зовнішнього вигляду контактної жили роз'єму, а не фізичних властивостей сигналу. Таким чином, у роз'ємів змінюється тип виконання контактної жили, а в назві залишається таким же, але з приставкою RP. У конектора SMA Plug(Male) замість штифта жили з'являється отвір, тип гайки і різьблення залишається колишнім, і це вже називається RP-SMA Plug(Male). У конектора RP-SMA Jack навпаки, з'являється штифт жили, тобто він стає "тато", але з колишнім зовнішнім різьбленням, як показано на картинці:

Сумісність між SMA і RP-SMA відсутня, необхідно вибирати конектори з однаковим маркуванням.

У наступній таблиці показано співвідношення назви конекторів і їхнього виду:

Штифт Отвір
Різьба всередині SMA Plug (Male) RP-SMA Plug (Male)
Різьба зовні RP-SMA Jack (Female) SMA Jack (Female)

Конектори IPEX

Конектори цього типу використовуються для з'єднання антен і передавачів відео-сигналу, приймачів радіо-сигналу. Відрізняються швидким і простим способом з'єднання, яке відбувається за рахунок замикання конектора. Розраховані на невелику кількість циклів з'єднання (близько 30), після чого бажано замінити роз'єм на новий. Опір конектора 50Ω, смуга пропускання до 6GHz, розміри конектора на платі становлять близько 4 х 4 мм і висотою 3 мм, залежно від моделі розміри трохи відрізняються.

У FPV-хобі переважно використовуються конектори U.FL і MHF серій. Вони також поділяються на різні моделі, які мають різні габаритні характеристики.

На картинках представлено візуальну відмінність конекторів і їхні розміри (картинка клікабельна):

Конектори MMCX

Виробники електронних компонентів прислухалися до порад FPV-спільноти і стали використовувати роз'єм MMCX для антен відео-передавачів. Він являє собою роз'єм, що замикається, з міцнішими контактами, ніж у IPEX і з можливістю обертання контакту в роз'ємі на 360 градусів. Для зручності під'єднання до різних відео-передавачів роз'єм виконується в прямому і кутовому (90 градусів) виконанні. Опір роз'єму 50Ω, смуга пропускання до 6GHz, заявлена кількість розмикань-замикань понад 500. Компактний і зручний у використанні роз'єм стає популярним у FPV комплектуючих. Поділяється на конектор Male (Plug) і Female (Jack). Female роз'єм здебільшого припаяний до електронної плати, роз'єм Male обтиснутий з проводом антени.


Коментарі

    Повідомлень поки що немає. Залиште своє повідомлення першим.


Для того, щоб залишати повідомлення, потрібно бути зареєстрованим або авторизованим користувачем.
Реєстрація