Кошик (063) 02 16 220
support@flymod.net
Підтримка у Telegram telegram bot


FPV перегони в м. Херсон UADR Challenge 2018 Stage 1 FABRIKA Rotor Fest
FPV перегони в м. Херсон UADR Challenge 2018 Stage 1 FABRIKA Rotor Fest
9 Май 2018, 11:12

За останні кілька років дрон рейсинг в Україні швидко переріс стадію невеликих сходок ентузіастів до повноцінних чемпіонатів із призовими місцями та висвітленням у пресі. При цьому дрон рейсинг продовжує набирати популярність і розвиватися, залучаючи все

Налаштування передавача Team Black Sheep UNIFY PRO 5V, HV, RACE Team Black Sheep UNIFY PRO 5V, HV, RACE
Налаштування передавача Team Black Sheep UNIFY PRO 5V, HV, RACE Team Black Sheep UNIFY PRO 5V, HV, RACE
15 Сен 2016, 00:55

Опис налаштувань одного з найдрібніших і найякісніших передавачем на даний момент Team Black Sheep UNIFY PRO, HV, 5V, Race. Пристрій має низку особливостей, які описані в цьому невеликому мануалі.

FlyMod на MOYO Drone Fest 2017, "Арт-завод Платформа"
FlyMod на MOYO Drone Fest 2017,
16 Июн 2017, 22:38

Flymod Squad взяв участь у змаганнях у рамках MOYO Drone Fest 2017 у м. Київ, який зібрав під своїм крилом не лише квадрокоптери та дрони, а й різноманітні новинки світу електроніки та ґаджетів, кіберспортивні ігри та консолі...

FPV перегони в м. Херсон UADR Challenge 2018 Stage 1 FABRIKA Rotor Fest

9 Май 2018, 11:12
FPV перегони в м. Херсон UADR Challenge 2018 Stage 1 FABRIKA Rotor Fest

За останні кілька років український дрон рейсинг швидко переріс стадію невеликих сходок ентузіастів до повноцінних чемпіонатів із призовими місцями і широким висвітленням у пресі. При цьому дрон рейсинг продовжує набирати популярність, привертаючи все більше уваги як справжня спортивна дисципліна.

2017 рік став особливо важливим для українських FPV пілотів. Серйозна боротьба між різними організаціями за проведення українських дрон рейсинг змагань дала серйозний поштовх до поліпшення якості та збільшення кількості заходів. За 2017 рік проведено близько 10 різних змагань у найрізноманітніших куточках України, від Ужгорода до Запоріжжя, від Чернігова до Кропивницького.

Одним з головних чемпіонатів в Україні стали 5 етапів UADR Challenge 2017 організованих Українською Асоціацією Дрон Рейсингу. Чемпіонат з успіхом завершився в м. Кропивницький, переможцем якого став пілот Микола Подаков (команда Air's Crew). FPV ком'юніті з нетерпінням чекало на новий сезон у 2018 році.

Новий чемпіонат України з дрон рейсингу UADR Challenge 2018 відкрився 5 травня в м. Херсон. Дата проведення виявилася не випадковою, оскільки щорічно в першу суботу травня святкується міжнародний день безпілотних літальних засобів, що і стало приводом для організації фестивалю FABRIKA Rotor Fest. Як видно з назви, фестиваль проходив у ТРЦ "Фабрика", а етап FPV змагань розташувався в паркувальній зоні біля ТРЦ.

ТРЦ "Фабрика" ще не в такому далекому минулому був Херсонським бавовняним комбінатом, заснованим 1954 року, який поступово занепав. Не дивлячись на протести місцевих жителів, вже до 2013 року одне з найбільших підприємств легкої промисловості в Європі було повністю ліквідовано. Третій цех ХБК практично одразу був перебудований у ТРЦ Фабрика. Частково пам'ять про комбінат збереглася в елементах інтер'єру ТРЦ, а так само в одному із залів було відкрито музей, експонати якого розкривають історію найбільшого ткацького виробництва України.

Для участі в першому етапі UADR Challenge 2018 було зареєстровано безпрецедентну кількість учасників - 52 пілоти і близько дюжини команд. Але цей факт ніяк не вплинув на графік проведення змагання, яке пройшло згідно із заявленим таймінгом. О 9:30 ранку розпочалася кваліфікація, а вже о 19.00 змагання завершилося нагородженням переможців. При цьому залишалося вдосталь часу для перерв, у які пілотам і глядачам фестивалю було показано Drift & Stunt шоу за участю каскадерів і PRO-драйверів.

Вперше на етапі UADR проводилася онлайн трансляція. Кожен охочий міг спостерігати за перебігом змагання і бути в курсі того, що відбувається, завдяки коментарям українського коментатора Формули 1 Макса Подзигуна.

Варто згадати, що UADR Challenge 2018 знову складатиметься з 5 етапів у 5 містах України, а за підсумками чемпіонату пілоти, які здобули найвищу кількість очок, отримають шанс позмагатися на міжнародному дрон-рейсинг чемпіонаті в Кореї.

Система підрахунку і нарахування очок в індивідуальному і командному заліках зазнала змін. Тепер очки за етап отримують пілоти, які посіли перші 15 місць, а також скоротився розрив в одержуваних балах між першим місцем та іншими місцями. Якщо раніше різниця між першим і другим місцем становила 7 очок, то тепер лише 5. Очки в командний залік нараховуватимуться не від усіх пілотів команди, які отримали бали, а тільки від трьох з найкращим результатом.

Траса першого етапу виявилася досить простою і маленькою. На стартових позиціях були встановлені спеціальні тумби для зручного зльоту квадрокоптерів. Завдяки великим стартовим воротам, ранніх зіткнень практично не було. Траса складалася зі стандартних маневрів біля прапорів, воріт для паверлупа, а єдиним складним елементом виявився коридор із двох воріт, розташований на висоті 4 метрів. Різкий перепад висот змушував пілотів зменшувати швидкість, але загалом цей елемент мало вплинув на результати кваліфікації пілотів, оскільки в середньому траса проходилася за 16 секунд.

На кваліфікації кожному пілоту було дано 3 спроби, щоб показати найкращий час проходження кола. Але головним нововведенням кваліфікації стала можливість у кожній спробі літати по трасі протягом 3-х хвилин, тим самим можна було облетіти трасу близько 20 разів за одну спробу.

Маленький розмір траси і 3-х хвилинні навертання кіл призвели до того, що суддям було складно весь час контролювати дотримання пілотами правил проходження траси. На трансляції можна побачити, що достатня кількість пілотів пропускала деякі елементи траси, тим самим за рахунок цього покращуючи свої результати кваліфікації. У даному випадку, коли точилася серйозна боротьба за проходження в топ 32 і різниця за часом між пілотами становила лічені долісекунди, така система кваліфікації показала себе не найкращим чином.

У самому змаганні через швидкість проходження траси та високі швидкості, судді часто не могли встежити за учасниками і точно визначити скільки кіл пролетів той чи інший пілот. Втім будь-які спірні ситуації розглядалися й успішно вирішувалися.

З кожним етапом UADR все більше наближається до ідеальної організації перегонів. Уже складно згадати перші змагання 2017 року в м. Чернігів, коли за лічені хвилини потрібно було відшукати свій транспондер, гарячково причепити його на квадр так, щоб зарубка його бачила, встигнути добігти до стартової позиції і передати цей транспондер наступному пілоту. Зараз же перегони проходять максимально комфортно і спокійно. Навіть не дивлячись на те, що івент тривав лише один день, не було відчуття нестачі часу.

Загалом івент FABRIKA Rotor Fest пройшов більш ніж гідно. Незаперечними переможцями етапу стали:

Вітаємо всіх пілотів та Українську Асоціацію Дрон Рейсингу з успішним початком сезону!

Результати кваліфікації

Сітка ТОП-32

Фінальний розподіл очок

Текст: Трегубов В'ячеслав

Фото: Григорій Сорока, Ігор Олішевський, Трегубов В'ячеслав


Коментарі

  • Іван Норожнов17 Май 2018, 12:56
    Перфекто! Дякую за можливість "побувати" там через призму вашого репортажу, хлопці!)

Для того, щоб залишати повідомлення, потрібно бути зареєстрованим або авторизованим користувачем.
Реєстрація