Кошик (063) 02 16 220
support@flymod.net
Підтримка у Telegram telegram bot


Фінал FPV перегонів у м. Кропивницький UADR Challenge 2017 Stage 5: Airport Riots
Фінал FPV перегонів у м. Кропивницький UADR Challenge 2017 Stage 5: Airport Riots
10 Окт 2017, 16:27

Кіровоградська Льотна Академія НАУ не полишала надії щодо проведення у себе чемпіонату з дрон рейсингу. Внаслідок чого, Академія спільно з UADR зважилися на проведення 5-го фінального етапу UADR Challenge 2017, вже безпосередньо на території...

Найкращі фотографії 2017 року зняті дроном на International Drone Photography Contest
Найкращі фотографії 2017 року зняті дроном на International Drone Photography Contest
8 Дек 2017, 18:14

Dronestagram - перша соціальна мережа, присвячена аерофотозйомці за допомогою дронів, у якій уже четвертий рік поспіль спільно з виданням National Geographic проводять конкурс на найкращі фотороботи.

FPV перегони в м. Чернігів UADR Challenge 2017 Stage 1
FPV перегони в м. Чернігів UADR Challenge 2017 Stage 1
10 Май 2017, 22:40

6-7 травня в рамках першого Чернігівського Авіафестивалю на аеродромі "Півці" пройшов перший етап чемпіонату України з дрон рейсингу UADR CHALLENGE 2017 "Chernihiv Drone Racing Cup", в якому команда Flymod взяла безпосередню участь.

ExpressLRS - корисна інформація, документація, огляд

9 Окт 2021, 14:35
ExpressLRS - корисна інформація, документація, огляд

Зміст

Що таке ExpressLRS

ExpressLRS - це система радіоуправління, яка розробляється спільнотою як opensource проєкт. Відрізняється високою частотою оновлення пакетів, забезпечуючи значну дальність радіозв'язку. Існує у двох варіантах частотного діапазону, 2.4ГГц і 900МГц. Проєкт так само передбачає, що багато приймачів і передавачів користувач може виконати самостійно (у списку пристроїв DIY). Уже зараз ELRS працює не гірше аналогів, таких як Crossfire, FrSky R9m, не поступаючись їм у дальності зв'язку і навіть перевершує їх у деяких тестах. Має лідируючу швидкість обміну пакетами серед конкурентних систем на даний момент.

Порівняння швидкості оновлення радіообміну порівняно з конкурентами (в мс)

Порівняння чутливості приймачів 2.4ГГц з аналогами

Корисні посилання щодо ExpressLRS

Підтримувані пристрої

900МГц передавальні модулі

900МГц приймачі

2.4ГГц передавальні модулі

2.4ГГц приймачі

Інформація

Вимоги OpenTX версії

Для використання ExpressLRS потрібна версія OpenTX, щонайменше OpenTX 2.3.12. Версія EdgeTX 2.4.0 або новіша так само має працювати. Так само збірка OpenTX має містити параметри CRSFshot, а так само підтримку lua скриптів.

Нова версія необхідна для підтримки технології crsfshot (Mixersync), яка забезпечує правильну роботу протоколу і низьку затримку. Вірний спосіб дізнатися, чи підтримує ваша апаратура керування crsfshot, це зайти в ELRS lua скрипт і перевірити статусний рядок у самому верху, у значенні 0:200, друга цифра має змінюватися залежно від обраного рейту оновлення, якщо він не змінюється і застряг, наприклад, на 0:63, 0:250, то у вас немає підтримки crsfshot, і потрібно оновити OpenTx. Наприклад: за обраного рейте 100Hz, вгорі скрипта так само має зміниться на 0:100.

Підключення зовнішнього передавального модуля ExpressLRS до апаратури керування

Для під'єднання зовнішнього передавального модуля ExpressLRS потрібно в налаштуванні моделі вибрати зовнішній модуль(внутрішній модуль водночас потрібно вимкнути), а також тип під'єднання - протокол CRSF. Далі все управління модулем йде через lua скрипт.

Lua скрипт керування модулем ELRS

Завантажити Lua скрипт можна за посиланням у конфігураторі, як показано на зображенні нижче. Після чого завантажений файл потрібно помістити на карту пам'яті, в папку \SCRIPTS\TOOLS\. Альтернативний варіант, завантажити файл за посиланням на GitHub (Натисніть правою кнопкою по посиланню і виберіть "Зберегти як\Save as").

Зайшовши в сам скрипт через інструмент(tools) opentx, вгорі скрипта можна спостерігати статусний рядок, де відображається версія модуля, наприклад 010100, це версія 1.1.0. Далі в статусі відображається кількість битих і успішних пакетів, наприклад 0:200, де 0 - це погані пакети, а 200 - пакети, що пройшли успішно, друге число має змінюватися залежно від обраного значення швидкості обміну в налаштуваннях.

З опцій скрипта з управління модулем доступні такі налаштування:

Меню нижче дає змогу вибрати функцію сполучення приймача [BIND], працює тільки за традиційного способу бінда(розділ binding). У розділ меню [WiFi Update], модулі на основі чипів ESP можна оновити через WiFi, докладніше дивіться в розділі прошивка.

Прошивка та оновлення ExpressLRS приймачів

Існує кілька варіантів оновлення прошивки в приймачах залежно від умов:

Процес сполучення (binding) ELRS

Існує два варіанти біндингу приймачів ExpressLRS

Статуси LED світлодіода на приймачі

Пояснення щодо кількості та функціоналу каналів

Максимально системою підтримується 12 каналів. Перші 4 канали з повним діапазоном значень (10 біт) оновлюються з максимально можливим рейтом.
Решта каналів залежно від режиму:

Модифікації, які потрібні для роботи передавальних пристроїв з ЕЛРС

Додаткові особливості

Інші огляди ELRS

Цю статтю оновлюватимуть у міру надходження нової інформації.


Коментарі

 • dexmas11 Окт 2021, 18:02
  Ошибочка в начале "Поддерживает низкую частоту обновления линка связи". Думаю, имелось в виду - высокую частоту (или низкую задержку)
 • flewerty11 Окт 2021, 20:55
  dexmas, Спасибо, поправили.
 • maks_4526 Янв 2022, 22:59
  поясните разницу между "миганием" и "мерцанием" светодиода,а то уже всю голову сломал пытаясь понять,чего вы имели в виду и что этим хотели обьяснить!
 • flewerty10 Янв 2022, 15:44
  maks_452, Мерцание в статье- это очень быстрое мигание светодиода едва заметное.
 • pilatfpv7 Янв 2023, 06:43
  Всем привет. Ребят, такая ситуация: на пульте стоит модуль elrs beta fpv а на дроне namimno. Можно забиндить приемник namimno 2.4 к передатчику beta fpv 2.4 ?
 • flewerty7 Янв 2023, 09:34
  pilatfpv, Можно. Елрс устройства определенной частоты совместимы между собой. Версии возможно нужно будет согласовать прошивкой.

Для того, щоб залишати повідомлення, потрібно бути зареєстрованим або авторизованим користувачем.
Реєстрація