Кошик (063) 02 16 220
support@flymod.net
Підтримка у Telegram telegram bot


Незвичайні ілюстрації та 3D моделі від австралійського FPV пілота Corey Anderson
Незвичайні ілюстрації та 3D моделі від австралійського FPV пілота Corey Anderson
5 Апр 2019, 13:48

Австралійський FPV пілот Corey "corza" Anderson створює креативні ілюстрації на тематику дрон-рейсингу в стилі коміксів 80-х, фільмів "Чужі" та "Щось"...

Особливості підключення радіоапаратури Radiolink AT9 до USB симулятора
Особливості підключення радіоапаратури Radiolink AT9 до USB симулятора
23 Дек 2015, 18:32

Опис процесу налаштування симулятора для апаратури радіоуправління Radiolink AT9

Нюанси складання та налаштування коптерів з підключеним обмежувачем струму
Нюанси складання та налаштування коптерів з підключеним обмежувачем струму
1 Мар 2018, 15:10

У статті розповідається і показується вплив під'єднаного додаткового опору під час складання квадрокоптера на ланцюг живлення.

FPV перегони в м. Київ UADR Challenge 2018 Stage 3: CHAIKA

31 Июл 2018, 13:13
FPV перегони в м. Київ UADR Challenge 2018 Stage 3: CHAIKA

Сезон українського чемпіонату з дрон рейсингу UADR Challenge 2018 стрімко розпочався травневим етапом у місті Херсон, де перемогу здобув FPV пілот Модест Ач (Zipper Team). Далі змагання продовжилося 19-20 травня в місті Харків на Арт-заводі Механіка, в цехах колишнього паровозного заводу. Переможцем етапу став В'ячеслав Гордієнко (Air's Crew).

Після харківського змагання, FPV пілоти України були в очікуванні нових етапів у містах Львів та Одеса, але через непередбачувані обставини раннє заявлені дати проведення етапів були скасовані. Щоб встигнути визначити переможців до чемпіонату Drone Sports International (DSI) в Південній Кореї 15-16 вересня, Українська Асоціація Дрон Рейсингу (UADR) вирішили зменшити кількість етапів з 5 до 4-х, а також перенести проведення двох останніх етапів до Києва.

Третій етап UADR Challenge 2018 Stage 3: CHAIKA, як можна здогадатися з назви, проходив 28-29 липня на аеродромі Чайка, що за 10 км від Києва.

Stage 3 проходив у більш камерному вигляді, але незважаючи на відсутність великих спонсорів і особливої медійної підтримки, на етап приїхало44 пілоти з різних міст України (Київ, Бориспіль, Дніпро, Запоріжжя, Львів, Одеса, Харків, Рівне, Суми, Вишневе, Черкаси) і 12 повноцінних FPV команд (QuadRat, Air's Crew, Rigid-FPV, FlyMod, Zipper, DRS, Chedrr, Curved Props, Dronius, MadCats, NUBZZ Squad, QuadRaptor).

Кваліфікація розтягнулася на всю суботу 28 липня з 10.00 до 19.00. На відміну від останніх етапів, тепер були дозволені тренувальні польоти, до того ж проводилися вони не хаотично, а впорядковано, згідно із заздалегідь опублікованим списком груп, по 4 пілоти в кожній. Кваліфікація проходила в розслабленому форматі, навіть пілотам, які запізнилися на кваліфікацію, давали по 3, а то й 4 спроби показати своє найкраще коло.

Таблиця FPV пілотів, які пройшли в ТОП-32

Другий день UADR Challenge 2018 Stage 3: CHAIKA 29 липня розпочався знову з тренувальних польотів, під-час яких телеканал Ланет.TV поступово налаштував трансляцію, завдяки чому багато фанатів дрон-рейсингу могли спостерігати за змаганням онлайн.

Основне змагання ТОП-32 проходило за стандартною для UADR турнірною системою з вибуванням після двох поразок (Double Elimination), але водночас відбулися приємні зміни в порядку проведення перегонів. Тепер спершу проводилися всі етапи польотів у верхній турнірній сітці, аж до визначення двох фіналістів, після чого до польотів брали участь усі FPV пілоти, які потрапили в нижню сітку змагання. Така впорядкованість зменшила зайву метушню, а також дала певні переваги тим пілотам, які пройшли весь шлях до фіналу у верхній сітці змагання, адже в очікуванні фіналу в них залишалося в розпорядженні достатньо часу для підготовки або відпочинку.

Так само зміни торкнулися вибору Raceband каналів. Раніше канали між пілотами розподілялися таким чином: 1, 3, 5, 7. Тепер для залітів використовувалися 1, 2, 7, 8. Загалом було мінімум скарг на проблеми з відеосигналом, а граунд стейшени пілотами практично не використовувалися. Комбінація з вдало обраної локації, уніфікованої потужності 25mW, відсутністю дипольних антен і правильним підбором каналів зробили цей етап практично ідеальним щодо якості відео сигналу. Завдяки цьому не було істотних затримок і перезальотів, навіть фінал пройшов без оскарження результатів.

Результати UADR Challenge 2018 Stage 3 стали для багатьох абсолютно несподіваними. Багато FPV пілотів, які є фаворитами в загальному заліку, такі як Ігор Буцерога, Віктор Дзензель, Максим Подаков, вибували зі змагання задовго до фіналу. Багатьох рятував популярний Turtle Mode, здатний повернути перевернутий дрон до бойового стану, але й це не допомагало в боротьбі з напругою від сильної конкуренції. Flymod Squad у повному складі дійшов до другої ТОП-16 нижньої сітки, але, на жаль, до ТОП-4 не дійшов жоден з наших FPV пілотів.

Стартові ворота Red Bull, що вже стали традиційними, вперше впали під натиском FPV пілотів. Микита Стадниченко (Curved props) проткнув ворота наскрізь, що ненадовго сповільнило темп проведення змагання.

Єдиним суттєвим мінусом етапу стала повна відсутність незалежних суддів. Кожна 4-ка пілотів, що пролетіла свій етап, ставала суддями для наступної 4-ки пілотів, і так по черзі. Хоча спірних моментів було мінімум, все одно пілоти часто не могли точно відслідковувати те, що відбувається на трасі, в деяких ситуаціях пілоти могли пролетіти зайве коло, так як в останній день зарубка працювала не зовсім точно.

Беззастережну перемогу в третьому етапі здобув Микита Стадниченко, з чим ми його вітаємо. Місця у фіналі розподілилися таким чином:

Верхня і нижня сітка ТОП-32

Без глядацького ажіотажу, медійної підтримки, великих спонсорів і унікальної локації, у UADR вийшло провести практичний ідеальний етап чемпіонату України з дрон-рейсингу, справді згідно зі слоганом "Все для пілотів".

Фото і текст: Трегубов В'ячеслав


Коментарі

    Повідомлень поки що немає. Залиште своє повідомлення першим.


Для того, щоб залишати повідомлення, потрібно бути зареєстрованим або авторизованим користувачем.
Реєстрація