Авторизація за допомогоюGoogle
Показати ціни в:
MOYO Drone Fest, що пройшов 10-11 червня в м. Київ, зібрав під своїм крилом не тільки квадрокоптери і дрони, а також різні новинки світу електроніки та гаджетів, кіберспортивні ігри та консолі, численні електричні транспортні засоби, такі як електромобілі, гіроскутери, моноколеса та інші інноваційні технології.
Фестиваль проходив на території колишнього Дарницького шовкового комбінату, який з 2014 року називається "Арт-завод Платформа". Тепер комбінат не виконує сталінські п'ятирічки з виробництва шовку, а є креативним простором для фестивалів, виставок, концертів і конференцій.
10 червня Flymod Squad приїхав до Києва для участі в дрон-рейсинг змаганні в рамках MOYO Drone Fest. Прибувши на місце в призначений час, приблизно о 10.30 ранку, ми виявили гоночну трасу на початковій стадії побудови і невелику кількість організаторів. Гоночна траса встановлювалася всередині великого двору, оточеного з усіх боків цегляними стінами заводу. З двору було кілька виходів до колишніх ткацьких цехів, один вів в основну зону фестивалю з демонстраційними стендами, а в другому розташувалися кімнати відпочинку для пілотів.
Поки більшість пілотів ще добиралася до пункту призначення, ми вже зайняли окрему "гримерку" і стали готуватися до тренувальних польотів.
Але вже мало не з перших годин перебування на місці проведення змагань, стало зрозуміло, що в організації перегонів були серйозні проблеми. Перший день виявився тривалим і виснажливим, оскільки встановлення траси, брифінги, різні підготовки, технічні затримки і сама кваліфікація розтягнулися настільки, що захід закінчився приблизно о 23.00. При чому цього можна було частково уникнути, якби трасу встановили заздалегідь, а в залітах брали участь хоча б по 3 пілоти, а не строго по два. Ну а замість витраченого часу на перевірку спрацьовування фейлсейф і непотрібних брифінгів, можна було витратити більше часу і сил на організацію безпеки для пілотів і глядачів. До останнього здавалося, що огорожа все ще перебуває на стадії монтажу. Сітка заввишки з зріст людини була встановлена лише з одного боку і до кінця кваліфікації так і залишилася без змін.
Проблеми з таймінгом змагання та безпекою доповнювалися різними технічними проколами. Можливо хтось із пілотів розраховував на гарний сигнал з граунд стейшенів, але як пояснили організатори, граунд стейшени зникли в невідомому напрямку, тому в перший день вони були відсутні. Хоча плюсом змагання стало те, що замість ненависних транспондерів тепер використовувалася система зарубок від TBS. Але й тут трапилася серйозна ложка дьогтю. Неправильно відкалібровані засічки показували абсолютно випадкові результати прольоту кола, у когось із затримкою, у когось навпаки на випередження. Засічки спрацьовували, навіть якщо пілот пролітав за кілька метрів від неї, а іноді й зовсім не працювали, тому підсумкова таблиця кваліфікації змінювалася кілька разів протягом дня.
Один із прикладів некоректної роботи системи зарубок представлений на відео:
Постійні технічні перерви і затримки іноді натякали на те, що організатори навмисно затягують кваліфікацію, щоб перевірити, наскільки ефектно траса виглядатиме в нічний час. Справді, в темний час доби траса мала цікавий вигляд - підсвічування, софіти, світлодіодні стрічки і димова завіса обіцяли стати гарним видовищем для глядачів фестивалю і для трансляції на ТБ. Але, на жаль для глядачів, у перший же день після скарг пілотів на відсутність необхідної огорожі, кількох падінь дронів у натовп людей і розбитих вікон організатори заборонили глядачам наближатися до траси та пообіцяли усунути недоліки в безпеці до завтрашнього дня.
Рятували від нудьги цікаві демонстраційні стенди, де можна було випробувати різноманітні атракціони віртуальної реальності або просто влаштувати криваве месиво в новому Mortal Combat. Команда Flymod не упустила шанс протестувати новий Nissan Leaf.
За перший день кожному пілоту вдалося зробити всього по 3 вильоти на трасу, 2 тренувальних польоти і один кваліфікаційний.
Перші результати кваліфікації
Результати кваліфікації опубліковані в Facebook. Список пілотів, які пройшли до фіналу.
Остаточні результати першого кваліфікаційного дня, список із 32 пілотів, які пройшли до фіналу.
Другий день, 11 червня, почався приблизно так само як перший. З 10 ранку до 17.00 відбувалася повільна підготовка до основного змагання, трохи змінилася і сама траса, наприклад стартові ворота перемістили далі від різкого повороту, щоб зарубки спрацьовували надійніше. Ближче до 13.00 почалися якісь хаотичні неорганізовані тренування, в яких команда Flymod не брала участі.
Замість цього ми відвідали атмосферну виставку сучасного мистецтва. Величезний зал одного з цехів колишнього комбінату був наповнений незвичними арт-інсталяціями, озаглавленими як "Місце людини у світі майбутнього". Виставка поділялася на чотири актуальні теми - технології, що стрімко розвиваються, і зв'язок із ними людини, руйнування гендерних стереотипів, наслідки популяризації пластичної хірургії, екологія майбутнього і уявлення про загибель людської цивілізації.
Дрон рейсинг змагання розпочалося ближче до 18.00. До турнірної таблиці увійшло 32 пілоти з Києва, Одеси, Запоріжжя, Дніпра, Харкова, Львова і навіть кілька пілотів із Білорусі. Польоти проходили за етапами 1/32, 1/16, 1/8, 1/4, півфінал і фінал. У кожному турнірному польоті брало участь по два пілоти - 1 перемагає, інший автоматично вилітає з подальшої боротьби.
Ближче до 1/4 непередбачені погодні умови призвели до того, що звичайна літня злива порушила всі плани організаторів влаштувати ефектне шоу для трансляції на ТБ. Сильний вітер повалив колони із захисною сіткою та інші конструкції, а численну світлову техніку було негайно відключено. Система зарубок повністю промокла, оскільки про неї згадали лише через 15 хвилин початку зливи. Тележурналісти, які приїхали робити трансляцію, застали повністю знеструмлений захід.
Глядачів протягом дня і так було небагато, а негода, тривалі підготовки та відсутність будь-якої видовищності призвели до того, що решта змагання проходила практично в повній тиші та порожнечі. Оголошення вильоту пілотів і старту відбувалося без використання мікрофона, а решту часу судді оцінювали проходження кола і виявляли переможця візуально.
Як підсумок, далі затягувати захід не було сенсу, і гонку від 1/4 до фіналу з урочистим врученням сертифікатів провели за одну годину.
Призерами MOYO Drone Fest стали:
Змагання спочатку рекламувалося як етап кубка світу, але чи був це справді етап кубка світу або просто польоти на фестивалі?
На заході були присутні судді F3U FAI, але вони повідомили, що до організації змагання вони не мають жодного стосунку. Досі офіційних результатів про проведене змагання немає, окрім цього багатозначного паперу:
Flymod Squad у Києві
Дрони відпочивають на майдані
Територія Арт-заводу Платформа
Хтось уже з самого ранку займався якоюсь подобою серфінгу
Приємна зустріч з іншими пілотами
Підготовка Flyfish до тренувального польоту
Перший брифінг, більша частина якого була зайнята обговоренням штрафів, дискваліфікацій і платних суперечок із суддями.
Flymod на старті
Перший день був дуже виснажливим
Ще пара фото з кваліфікаційного дня
Другий день, 11 червня
Flymod відвідав виставку сучасного мистецтва.
Картини автора створені за допомогою техніки колажування. Показують те, як сприйняття класичного мистецтва змінюється з плином часу.
У майбутньому, замість людей світом блукатимуть самотні голограми.
Інтернет павутина, де ілюзія і реальність іноді нерозрізнені
Металева конструкція в постапокаліптичному стилі під назвою "Голос останньої людини на Землі", при наближенні до неї з величезного динаміка починали лунати тривалі індастріал-звуки.
Ні, це не арт інсталяція, а просто стіна покинутого цеху
Навіть квадрокоптерам знайшлося місце в цій виставці.
Уривок із тексту до відео інсталяції: "The Winner" - це акт нагородження, з якого виключили його основні елементи, залишивши тільки оголошення про нагородження. Немає ні переможця, ні оголошувача, ні заангажованої аудиторії. Є тільки ілюзорна перемога і порожня арена, стіни якої переливаються візуальними ефектами. Сама перемога, як і пафос оголошення переможця нівельовані, залишається лише факт "переможець це". Для мене важливою частиною проєкту стала тема ілюзорної значущості, як зміниться культура шоу-бізнесу за 10-20 років, структура та ієрархія розваг, чому в людей є потреба в оголошенні переможця і хто цей абстрактний персонаж?
Набір фотографій НЛО, частина з них старі фальшивки 50-х, 60-х років, а частина сучасний фотошоп. Інсталяція показує наскільки розвиток технологій може легко змінювати реальність.
До змагання було достатньо вільного часу, можна було вдосталь помилуватися демонстраційними стендами та взяти участь у розіграші призів. Ну, а потім просто відпочити в лаунж зоні.
Навіть тварини на фестивалі спробували покататися на моноколесі
Змагання нарешті почалося
Журналісти телеканалу "Інтер" розгублено спостерігають збоку
Останнє фото з фестивалю. Flymod повертається до Одеси.
Текст: Трегубов В'ячеслав
Фото: Трегубов В'ячеслав, Олішевський Ігор, Денис Перевозчиков
Відео тесту зарубок: Яценко Дмитро
Монтаж відео: Денис Перевозчиков
Коментарі
Реєстрація