Корзина (063) 02 16 220
support@flymod.net
Поддержка в Telegram telegram bot


Второй этап THE DRONE CHAMPIONS LEAGUE завершен
Второй этап THE DRONE CHAMPIONS LEAGUE завершен
24 Ноя 2016, 14:04

18-19 ноября прошел второй этап THE DRONE CHAMPIONS LEAGUE в уникальной локации пещере Салина в городе Турда, Румыния.

Drone Photo Awards 2020. Найкращі фото та відео зроблені з дрона
Drone Photo Awards 2020. Найкращі фото та відео зроблені з дрона
8 Окт 2020, 17:00

Тварини, пейзажі, протести і порожні вулиці, зняті аерофотографами з висоти в сотні метрів, були нагороджені суддями щорічного конкурсу Drone Photo Awards 2020. У цьому конкурсі беруть участь фото і відео роботи, зроблені за допомогою безпілотників...

FPV гонки в г. Херсон UADR Challenge 2018 Stage 1 FABRIKA Rotor Fest
FPV гонки в г. Херсон UADR Challenge 2018 Stage 1 FABRIKA Rotor Fest
9 Май 2018, 11:12

За последние несколько лет дрон рейсинг в Украине быстро перерос стадию небольших сходок энтузиастов до полноценных чемпионатов с призовыми местами и освещением в прессе. При этом дрон рейсинг продолжает набирать популярность и развиваться, привлекая все

FPV перегони в м. Ужгород UADR Challenge 2017 Stage 4

7 Сен 2017, 23:06
FPV перегони в м. Ужгород UADR Challenge 2017 Stage 4

Новий 4-й етап Чемпіонату України з дрон-рейсингу UADR CHALLENGE Stage 4 Uzhhorod Drone Racing Cup відбувався з 1 до 3 вересня в місті Ужгород, Закарпатської області, на території середньовічного ужгородського замку, збудованого на межі 10-11 століть. UADR (Ukrainian Association of Drone Racing) отримала право на проведення Кубка Східної Європи з Дрон-рейсингу під егідою ERSA (European Rotor Sport Association), тож троє переможців етапу отримали змогу у складі збірної України поїхати на чемпіонат Європи з дрон-рейсингу. Спеціальним гостем івенту став австралійський пілот Чед Новак (Chad Nowak).

Вперше етап проходив цілих 3 дні, за кожним днем був чітко закріплений графік івенту - тренувальні польоти, кваліфікація, змагання.

День 1. Тренувальні польоти

Довга, виснажлива 16-годинна дорога з Одеси до Ужгорода стала доволі складним випробуванням для нашої команди, але Ужгород нас зустрів гарним залізничним вокзалом і теплою, літньою погодою.

FlyMod Squad прибули до Ужгорода тільки о 17.00, тому практично весь тренувальний день був пропущений. До того ж один з учасників команди, Дмитро Яценко, був зовсім без робочого дрона, тому йому довелося залишитися і буквально за вечір з нуля зібрати і налаштувати квадр для змагань.

Ужгород невелике місто, тому до Ужгородського замку ми добиралися пішки. Дорогою з одного з мостів відкривався гарний вид на гірську річку Уж. До осені вона практично висохла, чим негайно скористалася безліч місцевих рибалок, оскільки навіть з висоти моста в чистій річковій воді було видно зграйки великої форелі.

У променях західного сонця Ужгород мав дуже мальовничий вигляд.

Спочатку Ужгородський замок був звичайною дерев'яною фортецею у володінні слов'янського князя Лаборца (князівство білих хорватів), але фортецю повністю спалило військо Угорського королівства. Уже наприкінці 10 століття на її місці було збудовано кам'яний замок, який ми можемо споглядати і зараз.

На місці проведення етапу вже щосили тренувалися запорізькі та харківські пілоти. Швидко сутеніло, та й загальна втома давалася взнаки, тому мало хто з нашої команди встиг зробити більше ніж 1 тренувальний політ трасою. Світлодіодна стрічка рятувала пілотів від занурення в непроглядну темряву.

Пізніше до замку прибула частина київських пілотів з команди QuadRat, з якими ми негайно вирушили вивчати центр Ужгорода. Кількома годинами пізніше ми несподівано зустріли організаторів змагання UADR, які відразу ж представили нам спеціального гостя з Австралії Чеда Новака, першого офіційного чемпіона світу з дрон-рейсингу. Центр Ужгорода виявився затишним і атмосферним місцем для проведення чудового вечора, тим більше в компанії такого іменитого пілота.

Будівля колишньої синагоги, побудована в мавританському стилі, тепер займає обласна філармонія.

День 2. Кваліфікація

Збір пілотів для підготовки та проведення брифінгу було призначено на 10 годину ранку. Дорогою до замку ми випадково помітили як серйозно готувалася до етапу команда ККК (Коптер Клуб Коростень). Вони з самого ранку випробовували свої квадри вздовж берега річки Уж.

Зранку замок мав не менш прекрасний вигляд.

Глибокий рів, що оточує замок, став прихистком змагання, в ньому були розташовані зона пілотів і сама траса. Для глядачів і вболівальників було забезпечено хорошу оглядовість заходу. Фото з позиції глядачів.

Можна одразу сказати одне, на Uzhhorod Drone Racing Cup виявилася найзахопливіша траса нинішнього сезону. Траса мала всілякі елементи: швидкісні ділянки змінювалися лабіринтом із воріт, які вимагали хорошої маневреності. Несподівані перепади висот, від невеличкого заглиблення наприкінці рову, з якого потрібно було одразу ж злетіти, до висоти 10-15 метрів, де на краю бастіону було встановлено чергову браму, надавали ще більшої ефектності і без того цікавій трасі.

Найголовніше досягнення етапу - нарешті відбулася повна відмова від транспондерів, завдяки новій системі радіо засічок від Immersion RC. Стартові ворота були встановлені так, що засічки практично не спрацьовували завчасно, тому час кваліфікаційних польотів виявився набагато точнішим, ніж це було раніше. Кваліфікація проходила без зайвого поспіху і нервів, кожному пілоту дісталося по 3 спроби для отримання необхідних результатів. Хоча було достатньо скарг пілотів на спрацьовування failsafe, зумовлених не стільки технічними проблемами, скільки вибором локації для польотів.

Другого дня від журналістів не було відбою.

Чед Новак (Chad Nowak) дуже багато спілкувався з українськими пілотами, підтримував і давав слушні поради, а в спірних ситуаціях виступав як неупереджена сторона.

Безпека понад усе, потрійний шар сітки захищав пілотів і глядачів від непередбачених падінь квадрокоптерів.

Пілот з Угорщини Раус Габор (Rausz Gabor) готується до кваліфікаційного польоту.

Спочатку було заявлено, що змагання відбудеться в рамках фестивалю DRONEVAR. Але з невідомих нам причин фестиваль не зміг відбутися, але це не завадило проведенню етапу UADR Drone Racing Cup. За відсутності інших розваг, FlyMod Squad встигли побувати всередині Ужгородського замку.

Біля входу у внутрішній двір одразу ж стоїть бронзова статуя Геракла, що вражає дубиною величезну змію.

Далі по алеї за ним слідує статуя давньогрецького Бога Гермеса, що охороняє вхід до зали дегустації закарпатських вин.

З моменту побудови ужгородський замок зазнав безліч реконструкцій і перебудов, але сучасного вигляду він набув завдяки італійській династії Другетів, яка володіла замком з 1322 до 1691 року. Роки володіння Другетів збіглися з появою нових світових тенденцій в архітектурі та переходом від середньовіччя до епохи ренесансу. У цей період відбулися серйозні зміни у фортифікаційному мистецтві, викликані переважно появою нових видів зброї, і насамперед вогнепальної зброї.

Наприкінці XVI століття за проектом італійських інженерів було проведено повну реконструкцію замку з метою посилення його обороноздатності - збудовано міцні стіни на певній відстані від палацу, на кожному розі збудовано ромбоподібний бастіон, висота якого сягає 10-15 метрів. На майданчиках бастіонів розміщувалися гармати, які тримали під обстрілом підступи до замку.

Із трьох боків споруду оточував рів завглибшки 8-10 метрів, через який до в'їзної брами був перекинутий підйомний міст. До наших днів збереглися отвори для ланцюгів, за допомогою яких міст піднімався. Товщина зовнішнього кріпосного муру сягала від 2,5-3 м до 10-метрової висоти, він зберігся дотепер.

Внутрішні покої так само огороджені невеликим ровом, через який прокладено дерев'яний міст.

Замкові покої мають 4 поверхи, окреме внутрішнє подвір'я і захищені потужною металевою брамою.

Погруддя останніх господарів замку - графа Міклоша Берчені та графині Христини Чаки, саме вони перетворили замок зі звичайної оборонної споруди на розкішний палац із квітучими садами.

Прямо з подвір'я можна спуститься до казематів і катівень, в експозиції яких опинився манекен, що аж надто нагадує Путіна.

Усередині головного замкового корпусу розташувалася велика кількість експонатів і музейних виставок, близько 40 приміщень вмістили в себе сотні експозицій, як-от зброя і обладунки, старовинні інтер'єри, археологічні розкопки, опудала тварин тощо.

Вид на Ужгород зі східного бастіону замку.

Алея зі статуєю орла-турула, символом Угорщини. За легендою, птах приніс втрачений у битві меч ватажку повстанців, угорському князю Ференцу Ракоці.

Ми не встигли подивитися навіть 50% всіх експозицій музею, оскільки залишалося занадто мало часу до закриття.

Результати кваліфікації:

Після проведення кваліфікації на нас чекав сюрприз від UADR, та співорганізаторів змагання ГО "Культурна Платформа Закарпаття" та "Креативні Індустрії Територій". О 19.30 усіх пілотів відвезли в глибинку ужгородського приватного сектору, де розташувалася сучасна будівля Галереї "Ілько", в якій пройшов показ артхаусного ролика, супроводжуваного живою електронною музикою. Відео почалося з представлення природи, звичаїв і побуту жителів Закарпаття, але пізніше перейшло в смислову частину, в якій автори мали намір показати, що створення дрона людиною - це творчий процес, і сам дрон - не просто літальний апарат, а частина мистецтва, за допомогою якого можна творити і створювати. Так само в холі галереї був представлений фотопроект "Промка" Олеся Кромпляса, який об'єднав близько 50 фоторобіт, що показують важкі реалії українських військових у зоні АТО.

У холі, де проводився показ фільму, дівчина-модель покірно сиділа кілька годин під пензлем візажиста, в результаті її обличчя стало нагадувати ожилу картину імпресіоніста. Після закінчення фільму на нас чекав невеликий перформенс, модель віддали на поталу фотографам і FPV пілотам. Кожен охочий міг сфотографуватися, обійняти, доторкнутися, ну або бути облизаним моделлю.

Чед припав моделі до смаку і виявився дуже фотогенічним

Далі було невелике afterparty

3-й день. Змагання

Третій день основного змагання був на межі зриву, оскільки вночі почалася сильна злива, а вранці дощ ніяк не вщухав. Але на щастя пілотів і організаторів, до полудня стихія відступила і все ж перегони почалися. Змагання проходили за стандартною системою Double Elimination, у турнірних залітах брали участь по 4 пілоти.

Uzhhorod Drone Racing Cup став одним із найбільш непередбачуваних етапів цього сезону. Основні фаворити і лідери кваліфікації вибули посеред змагання, а багато безкомандних новачків просунулися далі, ніж будь-хто міг уявити. У підсумку фінал видався вкрай напруженим, а результати неоднозначними. Фінальний заліт перепроводився аж 4 рази, 2 зальоти за участю всіх чотирьох пілотів фіналістів, і два зальоти тільки між двох пілотів.

Результати першого фінального заліту (6 кіл):

  1. Дмитро Яценко
  2. Ігор Буцерога
  3. Микола Подаков (краш)
  4. Модест Ач (краш)

Перезаліт викликаний рішенням дирекції перегонів щодо заміни каналу між пілотами, через який пілот Модест Ач втратив відеосигнал під час перегонів.

В очікуванні перезальоту

Результати другого фінального заліту (6 кіл):

  1. Модест Ач
  2. Микола Подаков
  3. Ігор Буцерога
  4. Дмитро Яценко (краш)

Незважаючи на те, що Модест Ач був оголошений переможцем, Микола Подаков і команда Air's Crew змогли оскаржити результати заліту, і організаторами було ухвалено рішення зробити перезаліт тільки двох пілотів, між якими буде розіграно перше місце. 3 кола, до 2-х перемог.

Команда Air's Crew вивчає DVR записи

Результати третього фінального заліту (3 кола):

  1. Микола Подаков
  2. Модест Ач (краш)

Після падіння Модеста Ача серед глядачів і пілотів повисло багатозначне мовчання, тож організатори вирішили дати шанс і зробити ще один перезаліт для підтвердження результату.

Результати четвертого фінального заліту (3 кола):

  1. Микола Подаков
  2. Модест Ач (краш)

Підсумкова таблиця призерів мала такий вигляд:

  1. Микола Подаков
  2. Модест Ач
  3. Ігор Буцерога
  4. Дмитро Яценко

Загальна таблиця за всіма етапами UADT Challenge 2017

Сітка змагання:

Модест Ач, Микола Подаков, Юрій Буцерога (зліва направо)

Крім можливості участі у складі збірної України на чемпіонаті Європи з дрон-рейсингу, переможці отримали подарунки від інтернет магазину FlyMod, а головним призом стала унікальна металева статуя дрона.

Для ефектного завершення перегонів пілоти пролетіли гоночною трасою з причепленими до квадрів димовими шашками.

Незважаючи на відмінно проведений етап, у технічному аспекті організації перегонів залишається ще місце для зростання. Наприклад, через відсутність уніфікації потужності відеопередавачів у деяких пілотів були серйозні проблеми з відеосигналом, навіть з використанням граунд стейшнів.

Наприклад, DVR відео, де чітко видно повне накладання чужого відеосигналу під час польоту трасою.

Відео інших ЗМІ про минулий івент

Факти ICTV

Uzh Inform

ПАТ НСТУ Тиса-1

Радіо Свобода

Текст і фото: Трегубов В'ячеслав

Відео з DVR: Ігор Олішевський


Комментарии

  • mrshui13 Сен 2017, 23:40
    Талановиті люди - талоновиті у всьому! Краще ніхто б не написав! Прочитав від початку до кінця. Хоч сам там і був, дізнався те чого не встиг побачити.
  • agb14 Сен 2017, 09:24
    Унификация мощности видеопередатчиков, что имелось ввиду? Одни летали на 25-200 mW, а другие на 400-600 mW?
    Или просто некачественные передатчики были?
    Если первое, то это недопустимо, все на одной мощности должны выступать же.
  • armor14 Сен 2017, 10:18
    Скорей всего и то и то, так как каждый передатыш практически уникален и мощьность выдает разную даже на каждом канале свою, 200 мв может быть и 250 и 300.. сейчас больше актуально "чистое включение" и чтоб не шумели на другие каналы собственно чем качественее исполнена железка тем меньше шансов доставить проблемм другим пилотам (например мой китайский тс5828мини 600мв при включении забивает на пару секунд всех, и картинку можно смотреть как минимум на 5 разных каналах :) второй точно такой же 1 в 1 купленый там же в тоже время шикарно работает (крупно повезло). По этому оптимально брать однотипные передатыши в хорошом исполнении такие как ТБС или новые матеки :) и мощь можно подкрутить, включить квадрик не забивая другие каналы, повреждения антены не спалит чип, в настройках поковырятся не мешая другим да и исполнение дает хороший шанс избежать поблем (не забываем что шанс "косяка" будет всегда).
  • it_was14 Сен 2017, 10:18
    agb, Дело в том, что никто не проверял какие передатчики и какая мощность были установлены у пилотов. Все было, можно сказать, на доверии.
  • Александр Шемяков14 Сен 2017, 11:13
    Очень круто написано! Словно опять вернулся туда. По поводу помех с видео - Чєд неоднократно говорил что если хотите меньше помех по видео то вместо диполек ставьте клевера или пагоды. По его словам диполь "гадит" на другие каналы. Так-же на некоторых ивентах зарубежом не допускается использование диполей по той-же причине. Было-бы хорошо, если-бы в магазине появились пагоды или клевера с UFL разьёмом, например - http://www.team-blacksheep.com/products/product:1667
  • dzen14 Сен 2017, 11:18
    Отличная статья-отчет! Спасибо!
  • flewerty14 Сен 2017, 11:20
    Александр Шемяков, Спасибо за отзыв :) В ближайшее время подготовим в магазин такие клевера с UFL :)
  • sinful15 Сен 2017, 22:21
    Вообще то странно - что такие проблемы были с видео - 4 пилота спокойно могут летать без помех - может просто каналы были неудачно подобраны? ( кстати кто помнит какие были каналы? =) или действительно у кого то жалило 600
  • borjoyzeefpv16 Сен 2017, 00:19
    sinful, 1,3,5,7 были

Для того, чтобы оставлять сообщения, необходимо быть зарегистрированным или авторизованным пользователем.
Регистрация